مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا دختر دو هنرمند و بازیگر مشهور کشورمان محمد رضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است و این بار برنامه چشم انداز میزبان این هنرمند جوان بود.

مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا
مجموعه عکسهای مهرآوه شریفی نیا

نام اصلی : مهراوه
نام اصلی خانوادگی : شریفی نیا
تاریخ تولد : ٢٩/١/١٣۶٠
مدرک تحصیلی : فارغ التحصیل رشته موسیقی

مهراوه شریفی نیا از سن 8 سالگی یعنی از سال 1368 بازی را شروع کرد.در کودکی در دو فیلم بازی کرد. در مجموعه امام علی (ع) و  در فیلم زیبای دزد عروسکها به کارگردانی محمدرضا هنرمند.این شروع فعالیتهای هنری مهراوه بود....بعد از فیلم دزد عروسکها در فیلم "دایان باخ" فرهاد پوراعظم در سال 1371 به ایفای نقش پرداخت و تا 7سال در هیچ فیلمی حضور پیدا نکرد....در فیلم :"زیر پوست شهر" رخشان بنی اعتماد نقش دوست باران کوثری را بازی کرد...همان دختر عاصی که به خاطر آزار برادرش از خانه فرار کرد و ....شاید این اولین حضور جدی مهراوه به عنوان بازیگر حرفه ای به شمار رود...بعد از این فیلم مهراوه در دو فیلم سینمایی دیگر به نامهای دختری به نام تندر(1379-حمیدرضا آشتیانی پور) و به من نگاه کن(1381-شهرام اسدی) بازی کرد...اما بدون شک اوج بازی مهراوه در سریال زیبای ساعت شنی است.بازی کاملا احساسی و به دور از کلیشه هایی که در بیشتر مواقع در سریالها و فیلمهای سینمایی شاهد آن هستیم...مهراوه به جز کارهای سینمایی در سریالهای و مجموعه های بسیار ی هم بازی کرده.مهمترین آنها سریال به یاد ماندنی امام علی(ع) (74/1370) هست. در مجموعه امام علی (ع) هم در نقش کودکی های قطام ظاهر شد. دیگر سریالهایی که مهراوه در آنها به ایفای نقش پرداخته :این قافله عمر(1371)،شبحی در تاریکی(1375) و قصه های رودخانه سیاه(مجموعه،1378)از این به بعد باید منتظر روزهای اوج مهراوه باشیم.بازی بدون نقص و زیبای او در سریال جنجالی ساعت شنی میتواند سکوی پرتابی برای رسیدن به قله هنر ایران باشد
زندگی شخصی
مهراوه شریفی نیا در ٢٩ فروردین ماه سال 1360 در تهران متولد شد. وی فرزند «آزیتا حاجیان» و «محمدرضا شیفی نیا» بازیگران سینما و تلویزیون و خواهر «ملیکا شریفی نیا» بازیگر می باشد.پدرش (محمدرضا شریفى‏نیا) و مادرش (آزیتا حاجیان) هنگام تولد او 26 و 24 سال سن داشتند. نام مهراوه را پدرش براى او انتخاب کرد.مهراوه فرزند اول خانواده شریفی نیاست  پنج ساله بود که خواهرش ملیکا (21 آبان 65) به دنیا آمدو خواهرش  ملیکا ۵ سال از او کوچکتر است و اوایل سال ١٣٨۶ ازدواج کرد و این در حالی است که مهراوه هنوز مجرد است .بازی و چهره ی او شباهتهای بسیاری به مادرش دارد. در دوران کودکى بسیار خوش‏اخلاق و خندان بود.از دوازده سالگى پیانو زد. توسط پدرش به داود میرباقرى معرفى شد و در سریال «امام على (ع)» هم بازى کرد. رشته ریاضى فیزیک را براى دبیرستان انتخاب کرد  یک ترم در رشته کارگردانى سینما درس خواند اما پس از مشورت با پدرش، از ادامه تحصیل در این رشته انصراف داد.در دوران دانشگاه، کار تدریس پیانو را هم انجام مى‏داد . علاقه شدید به فوتبال و تیم پرسپولیس دارد و بارها و بارها براى تشویق تیم پرسپولیس به ورزشگاه آزادى رفته و آرشیو قطورى از نشریات ورزشى جمع‏آورى کرده است. ساکن خیابان پاسداران تهران است. در نمایش «یک زن، یک مرد» که توسط مادرش کارگردانى و توسط پدرش تهیه شد، با خواهرش همبازى بود. شهریور 86 فارغ‏التحصیل شد. در حال حاضر یکى از بهترین نوازنده‏هاى خانم پیانو به حساب مى‏آید.
چند نکته جالب:
١. مهراوه شریفی نیا یکى از نامزدهاى بازى در فیلم «اشک سرما» بود اما در نهایت گل‏شیفته فراهانى در این فیلم جلوى دوربین رفت.
٢. درگیر پایان‏نامه‏اش بود که بازى در «ساعت شنى» به او پیشنهاد شد. پدرش عنوان کرد حتى اگر به وضعیت تحصیلى‏اش آسیب مى‏خورد، باز هم بازى در نقش مهشید را قبول کند!پیش از او دو بازیگر مطرح براى بازى در این نقش تست داده بودند، اما نتوانسته بودند نظر کارگردان را جلب کنند.
فعالیت ها
فیلم شناسی

دزد عروسکها (محمدرضا هنرمند - 1368)
زیر پوست شهر (رخشان بنی اعتماد - 1378)
دختری به نام تندر (حمیدرضا آشتیانی پور - 1379)
به من نگاه کن (شهرام اسدی - 1379)
اخراجی های ٢ (مسعود ده نمکی - ١٣٨٧)
سریال ها 
این قافله عمر (مجموعه تلویزیونی، 1371)
امام علی (ع) ( مجموعه تلویزیونی 74/1370)
شبحی در تاریکی (مجموعه تلویزیونی، 1375)
قصه های رودخانه سیاکیا (کمال تبریزی -توقیف شد- 1378)
ساعت شنی (مجموعه تلویزیونی، ١٣٨۶)
روزهای حسرت (مجموعه تلویزیونی، ١٣٨٧ )
دستیاری کارگردان
عشق ممنوع (١٣٨۴)
شاخه گلى براى دبورا
تئاترها
یک زن یک مرد
تله فیلم
کابوس

/ 0 نظر / 29 بازدید